Skvělý tip na rozšíření sbírky mincí

Jako kluk jsem začal sbírat mince a tato záliba mi vydržela i do dospělosti. Ze začátku šlo o mince současné a platné, které ovšem postupem času pozbyly platnosti a i když se nejednalo o vyloženě historické mince, pro mě svou historickou hodnotu měly. Ale jako každý sběratel se nespokojí s tím, co dosud nasbíral a touží svou sbírku stále rozšiřovat, došlo k tomu, že jsem stál před otázkou, jak s omezenými možnostmi hlavně finančními rozšířit sbírku o opravdu historické kousky. Pravé mince se svou historickou hodnotou dosahují někdy opravdu závratných částek, pokud je chcete v aukcích či od jiných sběratelů koupit.

Pro sběratele však existuje ještě jedna cesta, a tou je nechat si vyrobit repliku mince, kterou ve své sbírce touží mít. Na svém pátrání po dostupných exemplářích jsem narazil na firmu Ražba.cz a hned první minci, kterou jsem svou sbírku obohatil, jsem zařadil na velmi čestné místo. Mince je totiž opravdu zdařilá, téměř k nerozeznání od opravdu historického kusu, a to především proto, že firma k výrobě takovýchto replik historických mincí používá původní pregéřské metody výroby a hotovým mincím dodává patinu, aby měly vzhled opravdu velmi starý a letitý.

Vřele doporučuji všem sběratelům tuto alternativu, která vás opravdu vyjde na zlomek, jaký byste zaplatili za pravé historické mince a výsledkem se směle můžete pochlubit přátelům i jiným sběratelům.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Spolupracujeme