Nevyhazujte, ale darujte svou starou matraci.

U každého člověka nastane moment, kdy si řekne, že je nutné pořídit novou matraci. Při výběru matrace si vyhledáváte informace a rady, abyste koupili to nejlepší, co vám trh může nabídnout. Co ale s tou starou matrací?

Kdy je vhodná výměna matrace? Důvodů může být několik. Jednu z rolí může sehrát přístup a nasledná údržba matrace. Průměrná životnost matrace je odhadována okolo 7 let.  Životnost však můžete prodloužit například matracovým chráničem. Samozřejmě záleží v jaké kvalitě byla matrace pořízena.

 

Co se starou matrací?

Variant, co s matrací dělat, může být hned několik. Poptejte se svých blízkých, zda by se někomu ve vašem okolí nehodila. Při stěhování nebo zařizovaní nového bydlení, by se někomu urcitě mohla hodit. Další z možností je charita. Tato varianta asi málokoho napadne, ale určitě to je dobrý způsob, jak matrace může jestě posloužit. Ulehčit si práci, pokud se vám nechce vyhledávat, kdo by měl o matraci zájem, můžete pomocí inzerce. Inzerce bývá bezplatná a určitě se vám brzy někdo ozve.

Před předáním staré matrace

Než budete matraci předávat, věnujte ji jestě malou pozornost. Vysajte matraci z obou stran. Pokud má snímatelný pratelný potah, tak ho vyperte. Jestliže na matraci není žádný chránič, tak ho novému majiteli klidně doporučte. Na závěr matraci nechte vyvětrat, pak bude plně připravená někomu posloužit dál.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Spolupracujeme