Víte, jak ušetřit za letní dovolenou u vody?

V posledních letech roste čím dál více zájem o dovolenou u vody v tuzemsku. K létu a horkým dnům patří jednoznačně odpočinek a vodní radovánky někde u přehrady či u moře. Na webových stránkách newgo.cz je široká nabídka zajímavých slev na letní dovolenou nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí, převážně na Slovensku, v Chorvatsku nebo v Itálii. Všechny pobyty u vody jsou nabízené se slevou až 66 %.

Slevy na pobyty u vody, ať už se jedná pouze o víkendové pobyty nebo o celé týdenní turnusy, s sebou přináší spoustu sportovních aktivit a vyžití pro děti i dospělé. Mezi oblíbené vodní atrakce patří vodní lyžování, windsurfing, jachting, šlapadla a mnoho dalšího. Vzhledem k bohatému vyžití u vody jsou pobyty u vody vhodné jak pro páry, tak i pro rodiny s dětmi.

Oblíbené vodní nádrže v České a Slovenské republice

Vyhledávanými a oblíbenými místy, kde prožít letní dovolenou v České republice jsou Orlík, Lipno, nebo Slapy. Přehrada Lipno je uměle vytvořenou vodní nádrží ležící v klidné oblasti Jihočeského kraje. Vodní plocha se nachází v širokém údolí pod šumavskými vrchy. Lipno patří svou rozlohou mezi největší vodní plochy v republice. Přehrada je vyhledávána rekreanty pro širokou nabídku vodních sportů a rybaření.

Kousek od Prahy na řece Vltavě najdeme Slapskou přehradu, která je součástí tzv. Vltavské kaskády. V době, kdy se začala plánovat výstavba nádrže, bylo rozhodnuto, že bude přistavena i vodní elektrárna. Významem výstavby bylo ochránit oblast v případě velké vody. V současné době patří Slapská přehrada k častým cílům rekreantů. Okolí nádrže nabízí krásnou přírodu vhodnou, jak pro pěší turistiku, tak pro výlety na kolech.

Další v pořadí Vltavské kaskády je Orlická přehrada, která se nachází v Jižních Čechách. Jedná se o největší přehradu ze všech Vltavských přehrad. Orlík je využíván nejen k vodní dopravě, ale je také oblíbeným střediskem pro rekreanty s širokou nabídkou ubytovacích zařízení.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Spolupracujeme