Turistika v České republice

Turistika v České republice má dlouhou tradici. Vzpomeňme doby nedávné, ve které byly vlaky přeplněny trampy a nedělní den, se pro mnoho rodin stával pozvánkou do přírody, za poznáním krás naší vlasti. V naší republice se nachází mnoho pohoří, zajímavých a překrásných míst, a měst. Na tyto se můžeme podívat různými způsoby, ale jeden z neromantičtějších je právě turistika. Díky tomuto druhu pohybu a dnes už i sportu, máme zážitek z místa doplněn o vjemy, které můžeme vnímat z míst, co jimi procházíme po značených cestách.

Díky značení se nikdy neztratíte

Proto, abychom provozovali turistiku, potřebujeme opravdu jen základní znalost pohybu, po značených cestách. Jak jsou tyto cesty značeny a jakou znalost potřebujeme? Stačí nám vědět, po které turistické trase se vydat, kde je náš výchozí bod a kde cíl. O vše ostatní se starají značky. Cesty značeny takovýmito „symboly“, jsou přehledné a nedá se zabloudit (pokud nás nezastihne prudká bouře, nebo mlha).

O toto označení se v České republice stará Klub českých turistů, jehož členové dbají na správnost směru tras, revitalizaci okolí, a obnovu označení, což činní turistiku v České republice, velmi atraktivní. My ostatní smrtelníci, to posléze máme bez práce a dostat se na námi určené místo, nečinní téměř žádný problém.

Další typickou vlastností turistiky v České republice, nebo chceme -li, vlastností tras, je označení její délky. Na rozcestnících je tato označená délkou v kilometrech. To nám umožňuje lépe si naplánovat čas a trasu, v závislosti na fyzické kondici, nebo počasí.

Turistika se rozmáhá ve všech regionech a krajích naší vlasti, a proto můžeme sledovat lepší přehlednost, jednotlivých turistických cest, na kterých se umísťují informační cedule a informace, o naučných stezkách, v případě zajímavých míst, o kterých často ani nevíme

Zázemí pro turisty

S revitalizací turistických cest a tras, dochází k obnově turistických chat a ubytoven, jakožto i zastřešených odpočívadel po cestě. Pokud nás tedy na trase zastihne déšť, nebo průtrž mračen, není to důvod pro návrat domů. Můžeme využít služeb restaurací, nabízejících prostor pro usušení a načerpání sil. Nebo dokonce přespat za pár korun, v lůně přírody, na jedné z chat. Turistika v České republice, je stále aktuální záležitost, která se stává čím dál více atraktivnější. Nenechte si ujít aktuální slevy na pobyty na horách a poznávejte krásy české krajiny. Zajímavé slevy na pobyty naleznete například na webu www.newgo.cz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Spolupracujeme