Cestujeme na Jónské ostrovy

Řecko je zemí mnoha půvabů. Můžete zde nalézt nesčetné historické památky, ale také slunné pláže lemující malebná pobřeží malých i velkých ostrovů a velmi přátelskou kulturu, která dodává dovolené v Řecku její jedinečné a neopakovatelné kouzlo. Přestože je pevninská část Řecka opravdu impozantní, velké množství turistů láká dovolená na některých ze zdejších ostrovů.

Velmi oblíbeným cílem jsou například Jónské ostrovy, které se od ostatních liší nejen svou přírodou, ale poněkud odlišným historickým vývojem. Jsou zde patrné zejména prvky Benátské kultury, která souostroví ovládala v době, kdy patřily ostatní řecké ostrovy pod vliv Turecka.

Korfu – Kerkyra

Jedním z nejnavštěvovanějších a nejznámějších ostrovů Jónského moře i celého Řecka je ostrov Korfu, nazývaný také Kerkyra, který se vyznačuje velmi barvitým povrchem a vynikajícím turistickým zázemím. Na západě tohoto ostrova naleznete strmé útesy, o něž se tříští vlny příboje, zatímco na východním a severním pobřeží naleznete malebné zátoky s mírně se svažujícími plážemi, které jsou ideálním místem pro dovolenou.

Zakynthos

Průzračné modré moře, pláže se světlým pískem a spousta slunce, to je ostrov Zakynthos pyšnící se více než 120 kilometry pobřeží, moderními hotely a jedinečnou atmosférou, v níž prožijete nezapomenutelnou dovolenou. Dovolená na Zakynthosu je výbornou volbou pro všechny, kdo milují vodní sporty, lenošení na pláži či výlety na zajímavá místa, jako je například Blue Grotto, nejkrásnější jeskynní komplex celého Řecka. Za návštěvu stojí také hlavní město nesoucí stejný název jako ostrov, Zakynthos, kde můžete navštívit mnoho historických památek i zajímavých muzeí s obsáhlými expozicemi.

Kefalonia

Máte rádi podzemní jezera, jeskyně a široké pláže lemující křišťálové hlubiny moře? Pak je pro vás tím pravým místem jónský ostrov Kefalonia, který je zelenou oázou Jónského moře. Další zajímavostí tohoto ostrova jsou bezesporu jeho termální prameny, které sem lákají k dovolené turisty z celého světa. Díky velkému zájmu o pobyty na Kefalonii je dobré rezervovat si své zájezdy s dostatečným předstihem. Dovolená na Kefalonii je ideální příležitostí jak strávit příjemné chvíle na pláži s rodinou, partnerem či přáteli nebo se vydat na průzkum tajemných krás zdejší přírody.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Spolupracujeme