Máte sedavé zaměstnání? Pomůžeme vám vybrat tu správnou matraci.

Spánek na nevhodně zvolené matraci či roštu může způsobovat bolesti zad, otoky nohou či obezitu. Vyvarujte se těmto obtížím a užijte si to správné pohodlí, uvolnění a regeneraci.

Potíže které přináší sedavé zaměstnání

Obnáší vaše zaměstnání to, že celou pracovní dobu v práci prosedíte na jedné židli? Pak možná dost dobře znáte, co je bolest zad. Pokud po pracovní době nevěnujete alespoň hodinu nějaké aktivitě, může se po nějaké době kromě bolesti zad dostavit i obezita.

Jaké můžou být potíže při sedavém zaměstnání a jak zmírnit jejich následky, vám rádi povíme dále v článku.

Bolesti zad

Při dlouhém sezení se tělo dostává do nesprávné pozice. Dochází ke špatnému držení páteře, svaly jsou povolené a touto pozicí ani nedokáží svaly posílit. Výsledkem je právě zmiňovaná bolest zad.

Zdravotním problémům můžeme ale předejít vhodnou židlí, dostatečným pohybem, u kterého je správné držení těla nebo speciálními cviky přímo proti bolesti zad. Důležitou roli hraje i vhodně zvolená matrace. Vhodným typem v těchto případech jsou zdravotní matrace s anatomickou profilací, která zajišťuje ideální polohu páteře a podporuje tvarovou stálost v průběhu spánku.

Otoky nohou

Na otoky dolních končetin si často stěžují lidé, kteří trpí obezitou, nosí nevhodnou obuv, nebo dlouze stojí či sedí. Žíly nejsou schopny dostatečně odvádět krev zpátky do srdce a dochází tak k nahromadění tělních tekutin a následnému otoku v dolních končetinách.

Zdravotním problémům můžeme ale předejít pohybem, správnou obuví ( s plnou patou, měkčí špičkou, ortopedické vložky), lymfatickou masáží a také správným výběrem roštu. Při otocích dolních končetin je velkým pomocníkem polohovací rošt, který přinese vašim nohám potřebnou úlevu. Polohovaní nohou a hlavy přinese vašemu odpočinku jiný rozměr.

Pokud jsou problémy závažné a chronického rázu, neváhejte vyhledat pomoc lékaře!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Spolupracujeme